İade İşlemleri

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

KONFOR MEDİKALDEN’dan aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde iade dilekçesi yazılarak Aras Kargo ile karşı ödemeli olarak iade yapabilirsiniz. Ancak diğer kargo firmalarıyla gönderilen ürünlerin kargo ücreti göndericiye aittir. Sadece özel tasarım ve ısmarlama ürünlerine özel olarak iade işlemi; ürünün aynı gün (24 saat) içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürelerin aşılması durumunda, iade işleminiz gerçekleşmeyecektir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca ürünlerin, orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. 

İadeniz Konfor Medikal ’in ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı takdirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Konfor Medikal’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden konfor Medikal sorumlu değildir. Ayrıntılı bilgi için 261 00 11 Müşteri Destek Hizmetlerini Arayabilir veya Destek Bölümünden E-mail ile Bilgi Talep Edebilirsiniz.

 


DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Değişmek istediğiniz iadeniz dia comfort'un ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve dia comfort hesabınıza fark bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır. İade tutarınızın altında olan değişim talepleriniz için değişim işlemi yapılmamaktadır. Değştrilmek isteği ile göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı ya da üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır. İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı müşteriye aittir.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunun da yer alan Sebep Göstermeden Cayma hakkı sadece ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk 14 günü içermektedir. Üründe ki herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz de ise bu süre 30 güne dek uzamaktadır.

 


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLUDUR. NE YAPMAM GEREKİYOR?

www.konformedikal.com’ den kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış ayakkabı numarası ve yanlış renk v.b gönderimleri, kullanmadan, satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisin de Konfor Medikal Müşteri Hizmetleri 0 332 261 00 11 ile temasa geçerek, kargo ücreti yansıtılmadan iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekil de ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Kusurlu göndereceğiniz ürünler de; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır. Herkesi memnun etmek istiyoruz.

Saygılarımızla…

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI